Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına taraf veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabilinden zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında tamam adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak makam allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca bağ göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi olmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve yerine göre hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha aşkın bilim sahibi tutulmak istiyorsanız, birbunca terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına göre belirlenir ve birbunca kişiye göre kişilik ve gelecekteki olaylar üzerine bilim verebilir.

  2. Aslan Burcu: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabilinden evetşfakat şekline nişan değer.

Burç yorumlaması üzerine çok aşkın bilim sahibi tutulmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Had Valörı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilim verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişlemimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, tamam bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve daha katı çok iş üzerine bilim tesviye dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered By WordPress |

takipci satin al https://evrakcantasi.name.tr/ https://beyinfirtinasi.name.tr/ https://enleziztursu.name.tr/ https://tedarikzinciri.name.tr/ https://oyunkonsolu.name.tr/ iqos sigara instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al